Pentru prietenii care ma intreaba de wishlist

Ramona Vasile Asociatia Copii Daruiti

Anul acesta am hotărât să îmi dăruiesc ziua de naștere unei cauze dragi mie, ce este  bine cunoscuta, de catre ASOCIATIA COPII DARUITI.

Madalina, o tanara eleva in clasa a 8-a la o scoala din jud ILFOV, face parte dintr-o familie cu 5 copii. Fiind fata cea mare, se ocupa si de treburile gospodaresti, dar continua sa  mearga la scola si sa fie buna la invatatura, in special la limba romana.

Impeuna ne propunem sustinerea Madalinei adunand banii necesari pentru multe nevoi:

UPDATE :

MULTUMIM TUTUROR CE AU DONAT  am cumparat

rechizite pt copii

avem promis un laptop

un hidrofor - astfel nu ar fi necesar sa  ajute la spalatul rufelor (masina de spalat le-a fost deja donata)

Intreaga familie va este recunoscatoare si aici voi posta detalii caz si foto cu ce am cumparat .https://www.facebook.com/Asociatia-Copii-Daruiti-1649545025328747/

Cei de la ASOCIATIA COPIII DARUITI isi doresc astfel sa contribuie pentru a-i asigura accesul catre o noua etapa din viata ei - LICEUL.

MAI ESTE NECESAR:

-birou,dulap pt a avea un spatiu unde va studia cu drag 500 LEI

- alimente (100 lei /sapt)

- pentru a-i oferi lunar o zi in care sa isi incarce bateriile (activitati permise in aer liber, o zi de cumparaturi, etc)(100 lei/luna)

+ am decis sa facem ami mult pentru ei  si sa le CONSTRUIM O BAIE (momentan au un wc in curte )

Pt aceata este nevoie de  BCA 4 PALETI,NSIP ,CIMENT,CADA ,CHIUVETA,WC

UN TOTAL 3000 LEI

Cel mai frumos dar pe care mi-l poti face este să fii alături de mine și, în loc să îmi faci un cadou, să donezi banii către acestă cauză.

Îți mulțumesc că ești alături de mine și, dacă îți place ideea, îți poți dărui și tu ziua de naștere pe ziuata.galantom.ro!

SUSŢIN PROIECTUL

SANSA LA EDUCATIE

Madalina este o fata ce merita un viitor luminos, este eleva  clasa a 8 -a  la o scoala din jud ILFOV si ne dorim sa strangem banii necesari pentru o pregatire intensa (rechizite,manuale,culegeri) dar, si pentru a-i oferi lunar o zi in care sa isi incarce bateriile (activitati permise in aer liber,o zi de cumparaturi..) astfel  incat anul viitor sa putem sarbatori impreuna noua etapa din viata ei :cea de LICEEANA.

La multi ani, Aji!
02 Oct 2020

La multi ani, Ramonescu!
01 Oct 2020