Renovarea casei pentru o familie din Calarasi!!

Status: Inchis

Proiectul 'Renovarea casei pentru o familie din Calarasi'- are ca obiectiv repararea acoperisului si  amenajarea camerelor unei case locuite de o mama vaduva si cei 3 copii ai sai.

4,208 RON

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

Proiectul 'Renovarea casei pentru o familie din Calarasi'- are ca obiectiv  principal repararea acoperisului si  amenajarea camerelor unei case locuite de o mama vaduva si cei 3 copii ai sai.

Tatal lor a decedat acum 2 ani si copiii au ramas doar cu mama Ana. Fetele au simtit puternic aceasta separare si totusi au reusit  sa  se adune si sa  reuseasca sa intre la liceu - un liceu bun din Calarasi -Danubius.

Mama Ana are probleme cu vedrea si altele, dar nu se plange, continu sa priveasca in fata un viitor luminos iar pe copii ii creste decent si frumos, sunt educati si ingrijiti, respectosi si plini de iubire.Sunt puternici si au credinta.

Insa ,situatia acoperisul s-a agravat ,apa s-a infiltrat pana la tavan si daca nu il vom repara curand risca sa cada.

TARGET DE ACOPERIT URGENT PT ACOPERIS=  14 000 LEI

SUNTEM RECUNOSCATORI PENTRU IMPLINIREA ACESTUI OBIECTIV  SEPT 2020

Urmeaza RENOVAREA UNEI CAMEREI

ASOCIATIA COPII DARUITI